Kommenteeri

Koer valib toitu?

 Üks peamisi põhjuseid miks meie lemmikud hakkavad toitu valima, oleme meie ise. Andes koerale rohkelt maiuseid ja kodutoiduampse, muudame nad oma toidu osas üha valivamaks. Toiduosas valivaid koeri on üsna raske suunata tagasi valmiskujul koeratoitu sööma. Kuid kui soovite siiski harjutada oma koera sööma kuivtoitu, ärgem heitkem meelt. 

Esmalt veenduge, et koera pirtsakus ei ole seotud mõne alloleva terviseprobleemiga, mis võib põhjustada isu langust. Seejärel valige üks kvaliteetne täisväärtuslik tasakaalustatud koeratoit, mis teie koerale kasvõi vähegi huvi pakub ning proovige luua uus päevakava.

 Pakkuge koerale süüa alati pärast jalutuskäiku, kui ta on piisavalt rahunenud. Andke koerale võimalus süüa 30 minuti jooksul ja juhul kui ta ei soovi süüa või jätab toitu alles, võtke kauss eest ära. Järgmine söögikord on lõunaajal või hoopis õhtul (pärast jalutuskäiku). Ka sel söögikorra ajal hoidke toidukaussi ees kuni 30 minutit ja kui koer taas ei söö, võtate kausi eest ära ning järgmine toidukord on järgmise päeva hommikul pärast jalutuskäiku. Veenduge, et lemmikul on pidevalt võimalus juua vett!

Liikuge ja mängige oma lemmikuga rohkesti, sest see teadagi suurendab söögiisu ja valmisolekut söömiseks. Harjutamisperioodil hoiduge lemmikule maiuste söötmisest, sest need on ka  kaloririkkad ja annavad lemmikule signaali, et nad saavad ise toitu valida. Maiusena võite kasutada sama koeratoitu, mida soovite, et koer sööma hakkaks.

Lustides on isu ka parem!


Lisa kommentaar

Email again: