Kasside osteoartriit ehk degeneratiivne liigesehaigus
Kassidel esineb osteoartriiti ehk liigeste kulumist oluliselt rohkem kui me seda teame või näeme. Haigust esineb eriti vanematel kassidel, alates 7. eluaastast ning on teada, et üle 12 aastastel kassidel on osteoartriidi levimus lausa 90% (muutused tuvastatud radioloogilisel uuringul). Liigese kulumist esineb kõige rohkem küünar- ja puusaliigestes, vähem kanna- ja õlaliigestes.
Kuna kassid magavad isegi kuni 18 tundi päevas (vanemad kassid veel rohkem) ning nad liiguvad tubastes tingimustes vähe, ei pruugi loomaomanik liigeste valulikkust üldse märgata. Kindlasti ei pruugi haiguse alguses olla lonkamine või liikumise kangus nii ilmekas kui hilisemas staadiumis. Seetõttu jõutakse haiguse diagnoosini alles siis, kui haigus on juba kaugele arenenud.
Steriliseerimise ja kastreerimise järgne kehakaalu tõus
Steriliseerimine ja kastreerimine vähendab lemmikutel energiatarvet, tõstab söögiisu ja seetõttu esineb neil eelsoodumus ülekaalulisusele. Küll aga ei tähenda see automaatselt seda, et steriliseeritud või kastreeritud lemmiklooma ülekaalulisus on midagi paratamatut ja „normaalset“.
Hambapesu järgselt mõned kiitvad maiused – miks mitte?
Täiskasvanud koera suus on 42 hammast! 10 hammast rohkem kui inimese hambakaares. Koerte eellastel olid hambad märkimisväärselt tähtsad, sest nende abil püüti ja murti saakloomi ning rebiti neilt toidupalasid. Tänapäeva koertel on laud kaetud ja nende hammaste ülesanne on toidu haaramine ja närimine (kuid vahel on seegi tehtud!). No muidugi lähevad hambad käiku ka mänguhoos ja kaitsmise eesmärgil.
Koerte soolestiku mikrobioota
Maailmas on lugematul arvul erinevaid baktereid. Sageli räägitakse neist ainult kui haigustekitajatest, mida tuleb tõrjuda. Tegelikult mängivad bakterid nii meie kui lemmikloomade elus väga tähtsat rolli.