Filtreeri postitusi

Hambapesu järgselt mõned kiitvad maiused – miks mitte?

Täiskasvanud koera suus on 42 hammast! 10 hammast rohkem kui inimese hambakaares. Koerte eellastel olid hambad märkimisväärselt tähtsad, sest nende abil püüti ja murti saakloomi ning rebiti neilt toidupalasid. Tänapäeva koertel on laud kaetud ja nende hammaste ülesanne on toidu haaramine ja närimine (kuid vahel on seegi tehtud!). No muidugi lähevad hambad käiku ka mänguhoos ja kaitsmise eesmärgil.

Loe lisaks

Kurnav trend - lemmikute ülekaalulisus

Ülekaalulisus ja rasvumine on lemmikloomade seas aina kasvav trend. Maailma eripaigus on koerte ja kasside ülekaalulisuse ja rasvumise levimus umbes 20-50%.

Mis on ülekaal ja rasvumine?

Ülekaalulised lemmikud on 10-20% normaalkaalust raskemad. Üle 20% raskemate koerte ja kasside puhul räägitakse juba rasvumisest. Rasvkude ladestub peamiselt roietele, rinnakule, seljale ja sababaasile ning peidab ära konkreetse kõhujoone ja talje.


Loe lisaks

Nahk&toitmine

Nahk on koera keha kõige suurem organ, mille üheks ülesandeks on olla kaitseks väliskeskkonna tegurite eest. Nahk ja karvkate kaitsevad erinevate haigustekitajate, aga ka külma ja kuuma eest. Naha kvaliteeti ja tervist mõjutavad omakorda nii välised kui ka sisemised faktorid. Sisemistest mõjutajatest on üks tähtsamaid loomulikult toit! Nahk vajab uuenemiseks ja terve olemiseks rohkelt toitaineid, vitamiine ja mineraale.

Loe lisaks

Arhiiv