Kommenteeri

SOFI LUGU

Lemmiku kaalulangetamise eelduseks on probleemi tunnistamine, soovituste järjepidev järgimine ja täielik pühendumine. Postitan täna siia Sofi loo tema omaniku silmade läbi :) 

 Sofi on rõõmsameelne hea isuga noor Shetlandi lambakoer.


Oli augustikuu ja läksime arsti juurde järjekordsele vaktsineerimisele. Sofi oli siis 2,5 aastane. Arsti, kes ühtlasi tegeleb ka lemmikloomade toitumisnõustamisega, kogenud silm märkas kohe, et tegu on ülekaalulise koeraga. Kaalunumber näitas sel hetkel 19 kg, mis tähendab umbes 5 üleliigset kilo. Oli selge, et nii väikesele koerale on see liig suur koorem igapäevaselt kaasas kanda. Õnneks olid arsti sõnad innustavad ja julgustavad – kui probleemiga koheselt tegelema hakata, siis poole aasta pärast on Sofi taas normaalkaalus.

Shetlandi lambakoertel on kaunis, pikk ja kohev kasukas, mis ühtlasi varjab väga hästi muutuma hakkavaid kehaproportsioone. Võib öelda, et ülekilode lisandumine oli pikaajaline hiiliv protsess. Sofi oli söönud vaid kodust toitu ja toidukogused said tunde ja silma järgi mõõdetud. Ikka pigem selle mõttega, et noor ja kasvav organism, küllap vajab ka rohkem energiat ja toitu. Ja isu on Sofil hea 😊!

Kaalu lisandudes muutus tasapisi ka liikumisaktiivsus. Jalutuskäigud kulgesid pigem lonkides ja mänguasjade viskamine-toomine pakkus huvi vaid lühikeseks ajaks. Sofi eelistas üha sagedamini aktiivse liikumise asemel diivanipatjadel pikutada.

Kuidas siis kulges Sofi teekond normaalse kaalu juurde tagasi.

Kõigepealt kaardistasime nädala jooksul kogu Sofi senise menüü. Arst-toitumisnõustaja analüüsis Sofi menüüd ja liikumisaktiivsust ning pani paika uue toitumiskava, mis toetaks kaalulangust. Sofi läks üle Virbac Weight Loss&Diabetes kuivtoidule, mis sisaldab vähe kaloreid ja samas on kasulik liigestele. Täielikult loobusime lisatoidust – maiustused, närimispulgad ja kõik muud ampsud olid välistatud. Sofi sõi 3 korda päevas kindlatel kellaaegadel kindla toidukoguse. Enne sööki sai tehtud väike jalutuskäik, siis umbes 10 minutit puhkust ja seejärel söök. Regulaarne igapäevane liikumine on väga olulise tähtsusega. Alguses pigem rahulikus tempos ja korraga lühemat aega. Sedamööda kuidas langes kaal muutus ka liikumine aktiivsemaks ja jalutuskäigud pikemaks.

Iga kuu käisime korra loomakliinikus kaalumas. Kuna kaalulangus oli aeglane, kuid pidev, siis puudus vajadus sagedasemaks kaalumiseks. Iga kuuga kadus umbes üks üleliigne kilo!

Sofi muutus järjest krapsakamaks ja liikumine erksamaks. Mängulusti jagus üha pikemaks ajaks.

Sofi kaaluprojekt algas 21.augustil ja soovitud eesmärgini jõudsime järgmise aasta 20.veebruariks – täpselt nii nagu algselt planeeritud sai!

Suur töö on tehtud, aga väga oluline osa kaalu säilitamise nimel veel ees. Üks on kindel – teeme kõik, et kaotatud kilod enam Sofit üles ei leiaks 😊!


Lisa kommentaar

Email again: